Archiv 2016V záložce Bichon á poil frisé naleznete aktualizovaný standard plemene.


Dne 17.12.2016 proběhla volební členská schůze Klubu chovatelů bichon á poil frisé, z.s., kde jsem byla zvolena členkou výboru. Celý výbor čeká mnoho práce, ale také radosti z výsledků! Odkaz na stránky KCHBPF zde

Malá rekapitulace výstavní sezóny 2016:

Sejvi vstoupila do víru výstav jako 11 měsíční juniorka. Hned od počátku se rozhodčím velmi líbila, a tak se ve 14 měsících stala Českou Junior šampionkou a Klubovou šampionkou mladých, 3x byla ohodnocena jako Nejlepší mladý jedinec plemene (BOJ), 1x Nejlepším mladým jedincem výstavy (JBIS) a Klubovým vítězem mladých 2016.

V 15 měsících rovnýma nohama skočila do kategorie dospělých a do věku 21 měsíců se stala čekatelkou Českého šampiona, Polského šampiona, Německého šampiona, Německého klubového šampiona a hlavně (!) čekatelkou INTERŠAMPIONA (C.I.B.). Získala také titul German winner 2016, Vítěz Prahy 2016, stala se Nejlepší fenou IDS v Erfurtu, 1x byla vybrána za Nejkrásnějšího jedince plemene (BOB) a 2x Nejkrásnějšího jedince opačného pohlaví (BOS).

Máme z té naší bílé chlupaté holčičky obrovskou radost. Kromě toho, že parádně reprezentuje své plemeno, absolvovala s perfektním výsledkem vyšetření luxace patell (0/0). V neposlední řadě dokonale splnila prvotní požadavek - být kamarádkou Šarlotce. Holky jsou velké kamarádky, které na sebe nedají dopustit. Sejvinka je nabitá neutuchající energií, stále hravou a veselou náladou. Takové "Perpetum mobile", které udržuje činorodou i Šarlotku, povahově výrazně klidnější. Obě holčičky jsou dokonalé bišonky - mazlíci bez limitů. Mazlení není nikdy dost! Přinesly nám do života spoustu legrace, zážitků a bezvýhradní lásky.

Podzim si užijeme v klidu a pohodlí domova, abychom načerpali novou energii do výstavní sezóny 2017.


Ve dnech 29. a 30.10.2016 jsme se zúčastnili poslední dvoudenní výstavy sezóny 2016. Sejvinka opět parádně zabodovala. První den získala ocenění Excellent 1, CAC a druhý den Excellent 1, CAC, res.CACIB. Tentokrát se ovšem umístila za fenkou finské krve, žijící v Rusku, která má již přiznaný titul Interšampion. Proto náš res. CACIB platí jako CACIB. Sejvinka tak splnila podmínky návrhů na Interšampiona nejméně ze tří zemí a tří různých rozhodčích. Nyní stačí jen počkat, až uplyne rok a jeden den od získání prvního CACIBa a splnit metu nejvyšší.


ZÁSADNÍ NOVINKA PRO PLEMENO BICHON Á POIL FRISÉ

FCI zveřejnila dne 2.9.2016 nový standard plemene (platný od 4.4.2016). Je výrazně konkrétnější a přísnější. Snad to prospěje vývoji plemene :) V tuto chvíli ještě není k dispozici oficiální překlad standardu do češtiny. Zatím přikládám v angličtině, jakmile bude zpracován ČMKU, uveřejním.


O víkendu 20. a 21.8.2016 jsme absolvovali 2 mezinárodní výstavy v Lipsku. Z toho ta druhá, German Winner, patří k nejvýznamějším v kalendářním roce. Zde udělený CAC a CAC VDH se zvojnásobují a uděluje se titul German winner. Sejvinka si přivezla celkem 3x CAC klub, 3x CAC VDH, CACIB, BOS. Stala se GERMAN WINNER 2016! Výstavu jsme si užili ve společnosti příjemných lidí a jako bonus dosáhli krásných úspěchů.


Dnes, 7.8.2016 odjel do nového domova náš krásný chlapeček Brightly Best. Bestík se stal mou obrovskou srdeční záležitostí a loučení s ním bylo obvzlášť těžké. Škoda, že je to klučík a ještě příbuzný na obě naše fenky. Jeho noví "rodiče" a hlavně "maminka" je plná odhodlání poskytnout mu nejlepší možný domov. Stálo za to si počkat. Miláčku můj, budu na tebe moc myslet a přeji ti krásný život. Buďte si vzájemně oporou.


V záložce odchovy, vrh B, naleznete nabídku štěňátka (pejska) na prodej. Jmenuje se BRIGHTLY BEST (Bestík), je to velmi krásný pejsek, vhodný i na výstavy a chov. Má krásný obličej, sytý pigment, kompaktní stavbu těla, perfektně úhlené končetiny (hlezna nesbíhají), prostorný pohyb, ocas dobře nasazený i nesený, výbornou srst, skus zubů nůžkový. Obě varlata jsou sestouplá. Jeho povaha je mimořádná, je to něžný pejsek, veselý, mazlivý, přirozeně poslušný. Již je naučen na venčení venku nebo na plenku. Bestík je již 2x očkovaný, 4x odčervený. Je to neskutečný miláček! Neváhejte nás kontaktovat. Rádi zodpovíme jakékoli dotazy, uvítáme i nezávaznou návštěvu. :)


Dne 12.7.2016 odjel do nového domova klučík Bijou Boss. Bude žít v rodince s dvěma dětmi (holčičkou a chlapečkem) v rodinném domě se zahradou na Kladensku. Jeno noví páníčci jsou zkušení pejskaři a rozhodli se pro bišonka po předchozím chovu dobrmanů. Po první noci hlásili, že je moc hodný a celou noc pěkně prospal. I Bijou Boss (tak jako předchozí štěňátka) bude krmený masíčkem. Majitelé si nechali poradit a budou krmit BARFem. :) Hurá za každého přirozeně krmeného pejska. Miláčku můj malý, měj se krásně, buď milován a dávej lásku!


Dnes, 9.7.2016, odjela do svého nového domova naše zatím první a jediná holčička Balanced Beauty, která se narodila v naší chovatelské stanici. Bude žít v krásném prostředí na Domažlicku s milými mladými lidmi a zachráněným parťákem (chrtem) Pedrem. Bude mít u rodinného domu k dispozici obrovskou zahradu pro své hrátky. Naše milovaná holčičko, měj se nejlépe jak můžeš. Přejeme ti báječný psí život, objímající náruč a lásku! Dělej svým páníčkům jenom radost.


Dne 27.6.2016 absolvovala štěňátka ve věku 6 týdnů kompletní veterinární prohlídku s vynikajícím výsledkem. Všechna jsou poslechově čistá, bez zvětšených uzlin, bez kýly nebo jakýchkoli jiných defektů. Chlapci mají sestouplá obě varlata. Štěňátka jsou naprosto zdravá a my šťastní. Jsou čipovaní a dostali první očkování dle očkovacího schématu.


Dne 16.5.2016 nám udělala obrovskou radost naše fenka Šarlotka (SARLOTA BLANCHE Irejan Irecoll). Naprosto bezproblémově a překvapivě rychle přivedla na svět tři krásná štěňátka - 2 chlapce a 1 holčičku. Otcem štěňátek je Juniorský Evropský vítěz 2014, Evropský vítěz 2015, Šampion CZ, VDH, Interšampion PRINC MAGIC PAMPLONE z Podchotucí.


Dne 1.5.2016 jsme zažili úžasný den s obrovským úspěchem. Sejvinka ve věku 15-ti měsíců (a 3 dnů) nastoupila na Mezinárodní výstavě psů v Praze poprvé do mezitřídy a kromě nádherného posudku získala ocenění Výborná 1, CAC, CAC ČMKU, CACIB, BOB - Vítěz Prahy. Premiéra mezi dospěláky se vyvedla lépe, než bych si kdy představila.


Dne 24.4.2016 potvrdila Sejvinka své kvality a důstojně ukončila působení ve třídě mladých. Na MVP v Českých Budějovicích získala ohodnocení Excelent 1, CAJC, BOJ. Ačkoli by mohla být mezi mladými až do svých 18 měsíců, nemá již zde co získat, a tak v 15 měsících přechází do mezitřídy. Je to naše šikulka! A teď vzhůru mezi dospěláky... :-)


Dne 16.4.2016 naše mladá fenka USAVE YOU PAMPWI z Podchotucí (Sejvinka) byla mimořádně úspěšná na Klubové výstavě v Rychnově nad Kněžnou. Získala ocenění Excelent 1, CAJC, Klubový vítěz mladých 2016, Best of Junior (BOJ), Best in show junior (BIS Junior). Byla také součástí skupiny v soutěži o Nejlepší chovatelskou skupinu "z Podchotucí". Tímto ve svých 14 měsících splnila podmínky pro udělení titulu ČESKÝ JUNIOR ŠAMPION a zároveň KLUBOVÝ JUNIOR ŠAMPION.


Očekáváme štěňátka! Předpokládané datum jejich narození je 15.5.2016.


Dne 13.3.2016 proběhlo krytí naší fenky SARLOTA BLANCHE Irejan Irecoll velmi krásným Evropským vítězem, C.I.B. PRINC MAGIC PAMPLONE z Podchotucí. Pokud vše dobře dopadne, štěňátka by se měla narodit v polovině května 2016. Detaily o krycím psovi zde.