Archiv 2021Krásný a úspěšný rok 2022 všem mým přátelům! Hodně zdraví, lásky a radosti ze života. Užívejte si každý den, jako by byl ten poslední.  

Šťastné a veselé Vánoce všem mým drahým přátelům! Přeji Vám, abyste nejkrásnější svátky v roce strávili obklopeni rodinou a radovali se z dárečků věnovaných i obdržených. Vy, kteří máte to štěstí sdílet radost s dětmi nebo vnoučátky, užijte si jejich radostí rozšířené nevinné oči. <3


Dnes, 10.12.2021, mi přišel balíček a v něm nádherné překvapení. Kamilko, mockrát děkuji, opravdu mě to moc potěšilo. Je to krásný pohled a navíc to vědomí šťastné a krásné bišoní holčičky ve Tvé náruči.... Jedna fotka je hezčí, než druhá. Velké díky!!! 

 GALLA GAIA ex Ore Montes aka Meggi , 17 měsíců (majitelka Kamila Opravilová)

o: C.I.B, MultiCh. Ame Jumelle IRONSIDE aka Style JR (maj. Kamila Senohrábková)

m: SARLOTA BLANCHE Irejan Irecoll


Dne 2.12.2021 jsme po půlnoci vítali na svět nová bišoní miminka. Jsou 4 - 2 holčičky a 2 chlapečci vrhu "I". Miminka jsou krásná a zcela zdravá. Mám obrovskou radost a maminka Sejvinka vzala péči o své dětičky velmi vážně. Přeji jim do začátků spoustu dobrého mlíčka a teploučký kožíšek maminky, který hezky zahřeje. Hezky se mají k světu a kynou jako sladké buchtičky. 


Dne 21.11.2021 s námi z výstavního víkendu přijela domů nová členka babí smečky - překrásná holčička Eňa - BAILANDO SILEAH z Podchotucí. Okamžitě krásně zapadla do našeho týmu a stala se jeho platnou členkou. Mám z Eňulky obrovskou radost, je moc hodná, šikovná a mazlivá. Její nádherné oči mě dostávají. Nelze ji nemilovat. Chovatelkou Eni je Kamila Senohrábková, která mi už jednou dala důvěru a svěřila mi Sejvinku, a teď již podruhé s fenečkou, která má naprosto famózní rodokmen. Kamilko, děkuji Ti z celého srdce.

Eňulka - 12 měsíců
Eňulka - 12 měsíců

Dne 20.11.2021 se konala Klubový výstava KCHBPF v Loveckém hotelu Jívák. Na této výstavě se předvedli 4 zástupci CHS ex Ore Montes a všichni v konkurenci obstáli naprosto se ctí. Všem jejich majitelům mockrát děkuji za skvělou reprezentaci domovské CHS a ještě jednou upřímně gratuluji. 


 • pejsek CHICCO CHAMP ex Ore Montes (8 měsíců), třída dorostu - Velmi nadějný 1, NEJLEPŠÍ DOROST, majitelka Tereza Pučelíková
 • pejsek HIS HIGHNESS HAL ex Ore Montes (13 měsíců), třída mladých - Výborný 2, majitelka Anna Švehlová
 • pejsek GALLANT GUY ex Ore Montes, (17 měsíců), mezitřída - Výborný 2, RES. CAC, maj. Michaela Jirovcová
 • fenka G´ELISEWAH GAL ex Ore Montes (17 měsíců), mezitřída - Výborná 2, RES. CAC, majitelka Šárka Kazlepková


Na závěr jsme všichni nastoupili do soutěže o Nejlepší chovatelskou skupinu a v obrovské konkurenci jsme získali 1. místo a titul NEJEPLŠÍ CHOVATELSKÁ SKUPINA!!! Paní rozhodčí odůvodnila své rozhodnutí velkou vyrovnaností odchovů v typu. Moje radost je bezbřehá....


Pssst.......Sejvince roste pupíček, miminka budou......<3  Věřila jsem tomu od začátku, protože se Sejvinka cítila být matkou ihned po krytí, mazlivka a líbačka je ještě mazlivější a ještě vášnivěji líbající. Teď mám velký úkol, udržet tu temperamentní blondýnku alespoň trošku v klidu, zarazit jí skákání z výšek a pod.


V roce 2021 splnily další mé dva odchovy podmínky pro udělení čestných klubových titulů:

Majitelům obou těchto plyšáčků patří velká gratulace a ještě větší DÍKY za péči a lásku jim věnovanou.


Dne 2.10.2021 jsme uspořádali v rámci Klubu chovatelů bichon á poil frisé, z.s. Mimořádnou speciální výstavu plemene bichon á poil frisé, která se konala při příležitosti Světové výstavy psů v Brně 2021. Po více jak 30 letech se World dog show konala opět v České republice, a tuto příležitost jsme si nemohli nechat ujít.

CHS "ex Ore Montes" reprezentovalo ve vysoké konkurenci 5 krásných odchovanců, dva mladičcí bratři po Šarlotce a Stylíkovi, dvě o kousek starší sestry ze stejného spojení a jeden chlapec po Sejvince a Jimíkovi. Všichni dostali skvělé posudky bez jediné výtky! Paní rozhodčí Helene Liatsis z Řecka, Mezinárodní rozhodčí FCI posuzovala opravdu mimořádně pečlivě, prozkoumala každičký detail pejsků a feneček, a to vše s mimořádně milým přístupem k vystavovaným pejskům i jejich majitelům. Skvělou práci odvedla i překladatelka, která perfektně vládla mnoha jazyky, a tak všichni dostali všechny informace o mínění paní rozhodčí. Plynule přecházela mezi francouzštinou, angličtinou, němčinou a češtinou! 

Gratuluji všem svým dětičkám a jejich majitelům a také jim děkuji za perfektní přípravu svých miláčků. Udělali mi všichni velkou radost. Moc děkuji!!!


 • pejsek CHEVALIER CHIEF ex Ore Montes (7 měsíců), třída dorostu - Velmi nadějný 4, majitel Michal Kopáč
 • pejsek CHICCO CHAMP ex Ore Montes (7 měsíců), třída dorostu - Velmi nadějný 3, majitelka Tereza Pučelíková
 • pejsek HIS HIGHNESS HAL ex Ore Montes (11 měsíců), třída mladých - Výborný 4, majitelka Anna Švehlová
 • fenka GALLA GAIA ex Ore Montes (15 měsíců), třída mladých - Výborná 3, majitelka Kamila Opravilová
 • fenka G´ELISEWAH GAL ex Ore Montes (15 měsíců), mezitřída - Výborná 3, majitelka Šárka Kazlepková

Všichni výše uvedení mladí jedinci se předvedli v rámci soutěže a získali pro svou rodnou CHS tiitul "NEJLEPŠÍ CHOVATELSKÁ SKUPINA"

Mockrát děkuji. <3


Novinka novinek! Moje úžasná holčička Sejvinka (MultiCh., C.I.B. USAVE YOU PAMPWI z Podchotucí) byla nakryta neméně úspěšným a překrásným psem Style JR (MultiCh., C.I.B. Ame Jumelle IRONSIDE). Vzhledem k tomu, jak se povedl celý vrh E štěňátek v roce 2018 jsem se rozhodla, že ještě jednou dám prostor tomuto spojení. Třeba se tam najde jedna princezna i pro mě. Stále se rozhoduji, jestli umazlím i čtvrtou členku smečky. Kdo ví jak to dopadne....?

Pokud vše půjde dobře, štěňátka by měla přijít na svět kolem 3.12.2021. Hodně zdraví, miláčku Sejvinko!


V neděli 19.9.2021 jsem si udělala se všemi třemi holčičkami celodenní výlet do Mariánských látní, kde jsem se setkala se svými vzácnými přáteli, majiteli mé odchovanky Ellinky (ELLE MA BELLE ex Ore Montes). Celý den jsme si při procházkách nádherným městem báječně užili! Se 6 bišonky jsme se stali větší atrakcí než slavná fontána. :D Již začátek dne byl božský. Mimořádná Ellinka, dnes již tříletá fenečka,  si mě evidentně pamatuje jako tu, která jí dala láskyplný start do života. Nepopsatelný pocit....Áách.


Dne 11.9.2021 vzorně reprezentoval svou rodnou CHS chlapeček CHICCO CHAMP ex Ore Montes aka Jasper.  Ve věku 6 měsíců, se perfektně představil na Oblastní výstavě v Bílém Kostele nad Nisou ve třídě dorostu. Dostal luxusní posudek, ocenění Velmi nadějný 1, Vítěz třídy a navíc se v závěrečných soutěžích umístil jako 2. nejkrásnější dorost!! Mockrát děkuji za úžasnou reprezentaci a fotku majitelce Terka Pučelíková. Posílám obrovské gratulace! Jsem na vás oba moc pyšná. 


6.-7.8.2021 jsme s Hayuškou absolvovaly výpravu na výstavy do Slovinska. Během obou dvou dnů (CACIB Portorož a CACIB Isola) uspěla Haya naprosto fantasticky. Po oba dva dny dostala hodnocení Excellent 1, CAJC a BOJ. Rozhodčím se velmi líbila, druhý den natolik, že byla v závěrečných soutěžích vybrána do užšího výběru 6 nejkrásnější mladých jedinců skupiny IX. FCI plemen rumunským rozhodčím Petru Munteanem.

Hayuška splnila ve věku 9,5 měsíce podmínky pro udělení titulu SLOVINSKÝ JUNIOR ŠAMPION a jubilejní ISTRA WINNER 2021. 

Slovinské mezinárodní výstavy jsme si spojily také s dovolenou u moře ve společnosti přítelkyně Kamily Senohrábkové, které tímto děkuji za příjemně strávený čas a gratuluji k úspěchům jejích plyšáčků.

Na výstavy s námi tentokrát nejeli jen bišonci, ale další svěření pejsci - 3 dlouhosrsté čivavy, 1 králičí dlouhosrstý jezevčí, 1 trpasličí dlouhosrstý jezevčík a 1 mops. S velkým potěšením jsem si proto vyzkoušela předvedení i těchto plemen. Všichni svěřenci byli velmi milí a vstřícní a dovolenkový pobyt jsme si společně užili.


18.7.2021 - Národní výstava v Mladé Boleslavi, rozhodčí: Leoš Jančík (CZ)

Moje krásná naděje Haya se dnes poprvé ve věku 9 měsíců a 1 dne předvedla ve třídě mladých. Posudek pana rozhodčího byl fantastický (=> ta fena je nádherná, na vysoké evropské úrovni, skvělá v pohybu, s nádhernou hlavou, perfektními zuby a báječnou povahou, není jí co vytknout, má před sebou úžasnou budoucnost, jen se potřebuje "dodělat"). V konkurenci výrazně vyspělejších a starších feneček dostala hodnocení Výborná 2. Hayuška mě udělala obrovskou radost a těším se na další zážitky, protože zraje jako víno. 


4.7.2021 se Haya předvedla na Národní výstavě v Klatovech. Tentokrát naposledy ve třídě dorostu. Rozhodčí Lenka Frnčová (CZ) si Hayu pečlivě prohlédla a označila ji za krásnou dorostenku, připravenou jít do třídy mladých. Haya dostala nádherný posudek a ocenění Velmi nadějná 1. A teď hurá do třídy mladých....:D


27.6.2021 jsme s Hayuškou jely potrénovat na Mezinárodní výstavu psů do Chemnitz. Paní rozhodčí Irene Hess (Německo) byla velmi přísná, ale Haya se jí opravdu moc líbila, vypíchla mimořádný pohyb, úhlení končetin a velmi sytý pigment. Hayu ocenila známkou Velmi nadějná 1, BEST PUPPY. Mám velkou radost a děkuji za krásný posudek.


20.6.2021 - Klubová výstava KCHBPF se zadávání titulu Klubový vítěz, Jívák, rozhodčí: Ing. Alena Košťálová

Po letech jsem si dopřála holčičku, se kterou opět můžu brázdit výstavní kruhy. Moje berunka milovaná HEAVEN STAR HAYA ex Ore Montes zahájila svou výstavní kariéru velkolepě. Dnes obstála v konkurenci nádherných dvou holčiček - dostala od paní rozhodčí fantastický posudek a hodnocení Velmi nadějná 1, NEJLEPŠÍ DOROST a na závěr obou výstavních dnů také BIS DOROST!!!. Pluji na obláčku radosti, Hayuška se předváděla s radostí a udělala značný pokrok v předvedení od předchozího dne. Tímto také Haya splnila podmínky pro udělení titulu PUPPY CHAMPION KCHBPF.

Mé krásné odchovy bojovaly i dnes: 

 • GALLA GAIA ex Ore Montes aka Meggi, téměř 12 měsíců, tř. mladých - Výborná 2, res CAJC, (maj. Kamila Opravilová) 
 • HIS HIGHNESS HAL ex Ore Montes aka Halík, 8 měsíců, tř. dorostu - Velmi nadějný 2 (maj. Anna Švehlová) 
 • GALLANT GUY ex Ore Montes aka Gucci, téměř 12 měsíců, tř. mladých - Výborný 2, res CAJC (maj. Michaela Jirovcová) 
 • CHICCO CHAMP ex Ore Montes aka Jasper, 4 měsíce, tř. baby, Velmi nadějný 1,  šikovný chlapeček (maj. Terka Pučelíková)

Dne 19.6.2021 se konala pod záštitou KCHBPF Speciální výstava bišonků v Loveckém hotelu Jívák

Rozhodčí: Robert Kubeš

Jsem tak pyšná na své odchovy! Užila jsem si den ve skvělé společnosti, obklopená báječnými lidmi a jejich bišonky. A tak krásně s nám dařilo. Moje milovaná holčička HEAVEN STAR HAYA ex Ore Montes (8 měsíců) začala nasávat atmosféru výstavy psů a udělala mi obrovskou radost. Ve třídě dorostu získala známku Velmi nadějná 2 a obstála se ctí v konkurenci dvou překrásných holčiček. Moc děkuji p. Kubešovi za úžasný posudek! Máme vše teprve před sebou....

Úspěchy sbírali i další nositelé jména "ex Ore Montes" 

 • GALLA GAIA ex Ore Montes aka Meggi, téměř 12 měsíců, tř. mladých - Výborná 1, CAJC, Nejlepší mladá fena, Vítěz speciální výstavy - mladá fena!!! (maj. Kamila Opravilová) 
 • FLYNN FANTASTIC ex Ore Montes aka Flynn, 2 a 1/4 roku, třída otevřená - Výborný 1, CAC (maj. Renata Kaiserová) 
 • HIS HIGHNESS HAL ex Ore Montes aka Halík, 8 měsíců, tř. dorostu - Velmi nadějný 1 (maj. Anna Švehlová) 
 • GALLANT GUY ex Ore Montes aka Gucci, téměř 12 měsíců, tř. mladých - Výborný 2, res CAJC (maj. Michaela Jirovcová)

Na závěr jsme se sešli všichni v jednom ringu a získali titul NEJLEPŠÍ CHOVATELSKÁ SKUPINA. 

Ve večerních hodinách se udělovaly klubové tituly a vyhlašovaly výsledky soutěží za rok 2020 - na 3. místě v soutěži o NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ CHOVATELSKOU STANICI se umístila moje CHS "ex Ore Montes". Moc děkuji všem majitelům mých dětiček. Jsem na vás pyšná! 


 Dne 21.5.2021 mi přišla hrozná zpráva. Tragicky zahynula jediná holčička z vrhu CH - CHANTILLY CHIFFON ex Ore Montes. Bylo jí pouhých 12 týdnů. Fenečka prostrčila hlavu plotem a z vedlejšího pozemku ji usmrtil německý ovčák. Prosím, buďte všichni velmi opatrní na své pejsky! Takové zprávy mi trhají srdce...Milovaná holčičko, jdi za mojí Erničkou, ona se tam nahoře o Tebe postará. Je mi to tak strašně líto.


Šarlotka moje milovaná právě odchovala svoje poslední štěňátka. Jsem jí nesmírně za všechno vděčná. Dala mě a novým rodinám mnoho krásných dětiček, které jako vyslanci lásky dělají čest svému plemeni. Všechna štěňátka jsou zdravá a krásná, mám z nich obrovskou radost. Budu o Šarlotečku pečovat a mazlit ji do konce života. Moc ji miluji a děkuji, že ji mám. Je to moje osudová holčička, která mě přesvědčila, že bišonci jsou TOP a jsou silně návykoví...


Během víkendu 23.-25.4.2021 odešla do nových rodin všechna štěňátka vrhu CH. Vůbec nepochybuji o tom, že všichni noví páníčci udělají pro své nové členy rodiny možné i nemožné. Všechna miminka se velmi povedla, všichni jsou naprosto zdraví, veselí a hraví. Maličký Chumlíček vyrostl v tak pěkného kluka, že se k němu přestalo hodit jméno Chumlíček a začali mu říkat Ferda. Novým rodinám svých dětiček velmi děkuji, že dali důvěru mé CHS, protože i já považuji za štěstí, že jsou právě u nich. První zprávy z nových domovů jsou jen a jen pozitivní. Mám velkou radost a hladí mě to po duši. Miláčci maličcí, mějte se všichni báječně, buďte obklopeni láskou a péčí a rozdávejte samou radost kolem sebe. Hodně zdraví!


Štěňátka jsou na světě! Narodila se 25.2.2021 v brzkých ranních hodinách, tak hodně brzkých, že přímo nočních. Máme 4 chlapečky a 1 holčičku, jeden chlapeček je maličký, ale má velkou chuť vybojovat si své místo pod sluncem. Je to malý miláček, bojovníček. Říkám mu Chumlíček a pomáhám mu vzdorovat silnějším sourozencům, aby si ubránil svůj oblíbený struk, ze kterého očividně teče to nejlepší mlíčko. Všechna štěňátka jsou naprosto zdravá a velmi krásná. Drobečkovi Chumlíčkovi poskytuji maximální možnou podporu, ale jen tu přirozenou. Pije výhradně sám, mateřské mléko.

VŠECHNA ŠTĚŇÁTKA JSOU REZERVOVANÁ.


Šarlotce se pomalinku vzdouvá bříško, takže miminka asi budou.


Začínáme rok 2021, a tak bych všem současným a také budoucím majitelům svých odchovaných chlupatých dětí chtěla popřát stálé zdraví, které je v tuto chvíli nadále aktuálním tématem. K tomu hromadu štěstí, rodinné pohody a radosti z bišoních členů rodiny.Pro mě začíná rok (doufám) plný dobrodružství s novou členkou babí smečky Hayou. Těším se na všechny zážitky, snahu o výchovu malé treperendy, výlety za výstavami a také nové odchovy, které mě naplňují radostí a něhou. Takže, pravou nohou vpřed!