Archiv 2020Ve dnech 12., 13. a 15.12.2020 odcházejí do svých nových domovů dětičky vrhu H. Dům bude opět o dost prázdnější a tišší. Všem chlupáčkům jsem vybrala skvělé rodiny, a tak jsem si jistá, že se budou mít úžasně. Jejich majitelům přeji z celého srdce nekonečnou radost z jejich veselých, hodných a přítulných rodinných členů. Plyšáčkům naopak přeji láskyplnou náruč, ruce ochotné stále hladit, plné mističky a teplo domova až navěky. A také stálé zdraví! Dům se pro tentokrát nevyprázdní tak úplně. Zůstává holčička HEAVEN STAR HAYA ex Ore Montes, které budu říkat prostě Haya. Okouzlila mě svým sladkým obličejem zděděným po svých rodičích, sebevědomím a mírně přidrzlým výrazem. K tomu všemu se chce stále líbat, a to je něco, na co já zabírám. Představuji Vám Hayu, budoucí pokračovatelku rodu. Milá Hayo, i tobě, zlatíčko, přeji se mnou, maminkou Sejvinkou a tetičkou Šarlotkou ten nejlepší možný psí život. Tímto také moc děkuji paní Kamile Senohrábkové za to, že umožnila, aby se mladičký a perspektivní pes z Běloruska Yanviol JIMI JAZZ, po otci - světovém vítězi - Petit Ami´s EVERLASTING LOVE, stal otcem tohoto krásného vrhu štěňátek.

princeznička Haya zůstává v rodné CHS
princeznička Haya zůstává v rodné CHS

Nezdolné nadšení nám dovolilo uspořádat 2x odloženou klubovou výstavu, a tak jsme se na 2. adventní neděli sešli v Loveckém hotelu Jívák, abychom představili své krásné bišonky.

CHS ex Ore Montes reprezentovalo 5 bišonků. Děkuji tímto mockrát všem majitelům za péči a lásku, kterou svým chlupáčkům věnují. Moc ráda jsem všechny viděla a potěšila se s plyšáčky, kteří pochází z mé CHS. Dosáhli jsme na krásné výsledky a získali ocenění NEJLEPŠÍ CHOVATELSKÁ SKUPINA! Pana rozhodčího Karla Hořáka pobavila moje "drzost" nastoupit se skupinou 5 bišonků, přičemž 3 z nich byla velmi veselá a rozverná štěňátka. :D Takže v kruhu opravdu velké pozdvižení a divočina, protože sourozenci byli nadšení ze setkání.

Všem majitelům děkuji za reprezentaci a moc gratuluji k úspěchům.

GALLA GAIA ex Ore Montes, 5 měsíců, Velmi nadějná 1, vítěz třídy baby, BEST BABY, maj. Kamila Opravilová
GALLA GAIA ex Ore Montes, 5 měsíců, Velmi nadějná 1, vítěz třídy baby, BEST BABY, maj. Kamila Opravilová
G´ELISEWAH GAL ex Ore Montes, 5 měsíců, Velmi nadějná 2, jen o chlup za svou sestrou, maj. Šárka Kazlepková
G´ELISEWAH GAL ex Ore Montes, 5 měsíců, Velmi nadějná 2, jen o chlup za svou sestrou, maj. Šárka Kazlepková
GALLANT GUY ex Ore Montes, Velmi nadějný 1, 5 měsíců, vítěz třídy baby, maj. Michaela Jirovcová (handlerka slečna Thea Jirovcová)
GALLANT GUY ex Ore Montes, Velmi nadějný 1, 5 měsíců, vítěz třídy baby, maj. Michaela Jirovcová (handlerka slečna Thea Jirovcová)
FANCY FORTUNE ex Ore Montes, mezitřída, Výborná 2, res. CAC, maj. Štěpán Jankto
FANCY FORTUNE ex Ore Montes, mezitřída, Výborná 2, res. CAC, maj. Štěpán Jankto
EAU VIVE ex Ore Montes, tř. otevřená, VD3, maj. Jírková Lenka
EAU VIVE ex Ore Montes, tř. otevřená, VD3, maj. Jírková Lenka

Upozornění pro stávající i budoucí majitele štěňátek z CHS ex Ore Montes: Přestěhovala jsem se na novou adresu v Jirkově, Vinné zahrady 1898. Jedná se o řadový rodinný domek. Snad mě všichni najdete. :D 


A je to tady! V sobotu 17.10.2020 porodila Sejvinka 5 kouzelných štěňátek - 3 holčičky a 2 chlapečky. Všichni jsou zdraví, krásní, nežní. Maminka se vzorně ujala svých povinností a dokonale pečuje o své dětičky. Porod probíhal velmi snadno. Mám obrovskou radost.

Všechna štěňátka jsou rezervována.


Zpráva měsíce září: Moje milovaná Sejvinka čeká štěňátka!


Jeden příběh je dopsaný. Štěňátka vrhu G se sžívají s novými rodinami a posílají mi pravidelně zprávy ze svých životů a fotky. Páníčkům moc děkuji za to, že jsou ochotni se mnou tyto radosti sdílet.No, a další příběh se SNAD právě rozehrává. Sejvinka, která měla naposledy štěňátka před dvěma roky, je nakrytá. Moc doufám, že se zadaří. Už teď se těším na novou dávku čistých psích dušiček, lásky a radosti. Sejvinka Šarlotce totiž hodně miminka záviděla. Tak moc se chtěla také starat, ale musela čekat, co mamča Šarlotka dovolí.


Dnes, 29.8.2020, byla dopsána poslední kapitola vrhu G v rodné chovatelské stanici. Do nového domova odjela přesladká panenka, maličká GEMMY GILLY ex Ore Montes. Bude mít velmi často společnost kamarádky, samojedí holčičky, která je jen o málo starší (ale o to těžší :D) Tak jako všem, i babulce Gilly přeji život plný lásky, zdraví, štěstí a té správné psí pohody. Měj se krásně, holčičko!


Dne 24.8.2020 vylétlo z hnízda čtvrté štěňátko, sladký chlapeček GENTLE GIGGLE ex Ore Montes aka Geny. Odcestoval se svými páníčky do Rokycan, kde bude žít uprostřed nádherné přírody. Jeho rolí je zaplnit prázdné místo po svém bišoním předchůdci. Páníčkům se okamžitě jako správný bišonek uvelebil v náručí a spokojeně se nechal hladit a hladit. Přeji malému broučkovi jen to nejlepší, samou lásku, pevné zdraví a dlouhý šťastný psí život!


Není to nádhera? V krásném srdíčku zarámované všechny lásky? Pozdrav poslala paní Renata Kaiserová z Mimoně z procházky s vnoučkem a oběma chlapečky, kteří pocházejí z mého odchovu - Doriánek a Flynnoušek. Mimochodem Flynn je pravým bratrem v současné době odcházejících štěňátek.


Třetí štěňátko v pořadí, krásný chlapeček GALLANT GUY ex Ore Montes opustil 23.8.2020 rodnou hroudu a vyrazil se svou čtyřčlennou rodinkou do Plzně. Rodina je to skvělá, s nevšedně šikovnými a chytrými dcerkami. Starší má nastudováno a je tedy perfektně připravená se začít novému rodinnému členovi věnovat. Hodně štěstí srdíčko sladké, spoustu lásky, zábavy, zdraví a dlouhá léta!


Dnes, 22.8.2020, odjela do nového domova další překrásná panenka GALLA GAIA ex Ore Montes. Získala skvělé mladé pánčíky, kterým bude tato pusinkovací holčička dělat jistě spoustu radosti. Miláčku můj malý, věřím, že prožiješ dlouhý a spokojený život a budete si vzájemně dělat život krásnějším.


Čas loučení - 19.8.2020 nastal den odchodu prvního štěňátka do nového domova. Malá princezna G´ELISEWAH GAL ex Ore Montes má velké štěstí na úžasnou paničku a jejího synka. Holčičko sladká, přeji Ti spoustu radosti a dlouhý život plný zdraví a štěstí s novou maminkou Šárkou.


2.8.2020 - Měli jsme významnou návštěvu, přijela se na nás podívat naše babi Kamča (Kamila Senohrábková), panička našeho tatínka Stylíka. Užili jsme si s ní skvělý víkend!

Zhodnotila nás samými pochvalnými slovy, pomazlila nás řádně a poctivě a přivezla nám dárečky. (Proběhla přejímka vrhu hlavní poradkyní chovu KCHBPF).

Štěňátka vrhu G, 5 a půl týdne, ex Ore Montes


Odpoledne 24.4.2020 nastala ta dlouho očekávaná chvíle - narodila se nám štěňátka. Hodné sudičky nám dopřály 3 holčičky a 2 chlapečky. Mám obrovskou radost! Dětičky jsou zdravé a krásné, mamince se vede velmi dobře a perfektně pečuje o své potomky, aby jim nic nechybělo. Více informací v záložce Vrh G.


Je 23.6.2020 večer. Šarlotku pravidelně informuji, že má již termín, ale dělá, že mi nerozumí. Přes den si ten obr-pupíček pěkně opaluje na sluníčku a prý ať si rodí někdo jiný...Snad si to rozmyslí. :D


Dne 6.6.2020 získala Sejvinka oficiálně titul HONORARY CHAMPION KCHBPF. Uzavřela tak sbírku všech možných získatelných klubových titulů. Vlastně ne....chybí nám do sbírky Veteran Champion, na který jí ale chybí věk (naštěstí), holčičce mojí milované.

Téhož dne byla na výstavě předvedena moje odchovaná holčička EVE ELITTE ex Ore Montes, aka Eimička, jejíž majitelkou je Zuzka Eiseltová. Eimička dostala krásný posudek a hodnocení Výborná 3 a také byla úšpěšně uchovněna. Zuzko, moc děkuji a gratuluji!Zpráva pro budoucí natěšené páníčky: Čekáme štěňátka! Teď už jen počkat, jaké plány měly sudičky...Snad budou holčičky i chlapečci ve správném poměru, aby se dostalo na všechny skvělé rodiny.


Dne 1.5.2020 se Šarlotka stala opět babičkou. Tentokrát je otcem BRIGHTLY BEST ex Ore Montes (Bestík), pejsek odchovaný u mě. Narodili se 3 pejskové a 1 fenka v CHS Sněhový obláček. Hodně zdraví!

Majitelkou krásného a povahově úžasného Bestíka je paní Kateřina Krohová z Velkého Šenova.


30.4.2020 - Přijel se k nám podivat (a nechat se ostříhat) Šarlotčin vnouček - DIAWALL DORIWEE Kingdom of Miracles (DORIAN DEI ex Ore Montes X WEEZEE Charnett). Za týden mu budou teprve 4 měsíce. Je to krásný a miloučký ďáblík. Raději by se spíš mazlil, ale zkrácený kožíšek jsem si přeci jen vybojovala.


25.4.2020 - V minulých dnech proběhlo krytí Šarlotky a zadaří-li se, miminka přivítáme na světě kolem 25.6.2020. Nezbývá, než se těšit....


19.4.2020 - Šarlotka hárá! Pečlivě čekáme na ten správný den, abychom si udělaly dámskou jízdu za budoucím otcem vrhu G.


Dnes, 8.1.2020, je šťastný den v chovatelské stanici Kingdom of Miracles, kde se narodila tři kouzelná miminka - tři zdraví a silní chlapci. Otcem je u nás odchovaný krásný pes DORIAN DEI ex Ore Montes, matkou WEEZEE Charnett. Jsou to první vnoučátka naší fenečky Šarlotky. Všem chlapečkům přejeme pevné zdraví, hodně dobrého mlíčka a ty nejlepší páníčky, až přijde čas. Jsme moc pyšní! Gratulujeme oběma rodičům i jejich majitelkám. Majitelkou Doriánka je paní Renata Kaiserová, majitelkou Weezee je paní Karolína Balšánková. Rezervace možné na tel. +420 739 016 830.


Úspěšný rok 2020, prožitý ve zdraví a ve společnosti milujících a milovaných dvounohých i čtyřnohých, přeji všem svým přátelům a majitelům chlupatých dětiček. Děkuji všem, kteří se stali mou rozšířenou rodinou a pečují o své bišonky, jako bych o ně pečovala já sama a předávají si vzájemně tolik lásky, kolik jsem pro ně chtěla.