Archiv 2019

Úspěšný rok 2020, prožitý ve zdraví a ve společnosti milujících a milovaných dvounohých i čtyřnohých, přeji všem svým přátelům a majitelům svých chlupatých dětiček. Děkuji všem, kteří se stali mou rozšířenou rodinou a pečují o své bišonky, jako bych o ně pečovala já sama a předávají si vzájemně tolik lásky, kolik jsem pro ně chtěla.

Dne 8.11.2019 poprvé kryl u nás odchovaný mladý pejsek DORIAN DEI ex Ore Montes fenku WEEZEE Charnett. Krytí proběhlo v pořádku, partneři v sobě nalezli přirozené zalíbení. Majitelkou Doriánka je paní Renata Kaiserová, majitelkou Weezee je paní Karolína Balšánková. Pokud půjde vše dobře, měla by se kolem 10.1.2020 narodit šťěňátka v chovatelské stanici Kingdom of Miracles. Gratulujeme a přejeme pohodovou březost a těšíme se na vnoučátka naší holčičky Šarlotky!


Během víkendu 8.-9.6.2019 jsme se Sejvinkou vyrazily na dvoudenní klubovou akci. V sobotu se konala Speciální výstava plemene Bichon á poil frisé, která letos byla pořádána pod patronátem KCHBPF, z.s. Posuzovala zahraniční rozhodčí Monika Kuriata-Okarmus z Polska. V neděli pak proběhla Klubová výstava KCHBPF bez zadávání titulu Klubový vítěz (to až na podzim), tu posuzovala Národní rozhodčí Taťána Krömerová z ČR. Sejvinka už nemá mnoho, o co by mohla bojovat, dostalo se jí uznání a titulů vrchovatě, a tak jsme v první řadě chtěly podpořit 3 z jejích nejmladších dětiček, které se přijely předvést ve třídě dorostu, coby osmiměsíční štěňátka a všichni dostali moc krásné posudky. Holčičky Eiminka a Ellinka se předvedly jako pravé dámy, chlapeček Arny má v sobě tolik energie, že mu stříkala i z uší. Celá maminka v jeho věku. Několik let Sejvinka potřebovala k tomu, aby svoji torpédo-energii umenšila na re-la-tiv-ně normální mez. Ale to je na nich přesně to nejlepší! Však výstavy jsou hlavně pro nás páníčky, pejskům jsou jejich úspěchy-neúspěchy úplně šumák. My se sejdeme v kruhu přátel a naši chlupatí miláčci při té příležitosti potkají své rodiče, sourozence, příbuzné a další chlupaté kamarády. A že se výstavy konaly v nádherném a skvěle udržované obrovském (a oploceném) areálu Hotelu Tři věžičky, tak z toho i ti chlupáči vyzískali maximum. Proběhli se a zablbli si, naštěstí nám k tomu vyšlo luxusní slunečné počasí, takže to nebylo vykoupeno následným koupáním. Báječně jsme si celý víkend užili. Děkuji za to svým přátelům, úžasným holkám (majitelkám štěňátek). V sobotu odpoledne proběhlo slavnostní vyhlašování nejúspěšnějsích jedinců Klubu chovatelů Bichon á poil frisé a předávání titulů:

EVE ELITTE ex Ore Montes, které doma říkají Eiminka, získala jako historicky první mnou odchované štěňátko titul PUPPY CHAMPION KCHBPF! Moc gratuluji nejen překrásné Eimince, ale hlavně její majitelce Zuzce Eiseltové, která holčičku nade vše miluje, vzorně o ni pečuje a nenechává se ničím ani nikým odradit. Děkuji Ti, Zuzanko.

Eiminka, 6 měsíců

A teď výsledky výstav:

  • MultiCh., C.I.B. USAVE YOU PAMPWI z Podchotucí aka Sejvinka, 4,5 roku - oba dva dny předvedena ve třídě čestné - 2x Výborná 1, 2x vítěz třídy čestné, 2x Best honorary, BIS HONORARY - Sejvinka splnila podmínky pro udělení titulu HONORARY CHAMPION KCHBPF.
  • EAU VIVE ex Ore Montes aka Arny, 8 měsíců - předveden na SV ve třídě dorostu, Velmi nadějný 4 (Arny, v kruhu se chodí po čtyřech, ne po dvou :D); majitelka Lenka Jírková
  • ELLE MA BELLE ex Ore Montes aka Ellinka, 8 měsíců - předvedena na SV ve třídě dorostu - Velmi nadějná 4; majitelka Simona Koziorková
  • EVE ELITTE ex Ore Montes, 8 měsíců - předvedena oba dva dny ve třídě dorostu - v sobotu Velmi nadějná 5, v neděli Nadějná 4; majitelka Zuzana Eiseltová
BIS HONORARY - Sejvinka
BIS HONORARY - Sejvinka

Dětičky moje (jejich) milované, jsem na vás neskutečně pyšná, děláte mi samou radost. Rostou z vás nádherní bišonci. Leničko, Simonko, Zuzanko (jména uvedena dle abecedy :D), jste moje zlaté holky! Děkuji vám za vše.

zleva BIS BF - MultiCh. E ALAHAN ALIPAMP z Podchotucí, BIS HONORARY - MultiCh., C.I.B. USAVE YOU PAMPWI z Podchotucí
zleva BIS BF - MultiCh. E ALAHAN ALIPAMP z Podchotucí, BIS HONORARY - MultiCh., C.I.B. USAVE YOU PAMPWI z Podchotucí

Dne 19.5.2019 se na Mezinárodní výstavě psů Nord Bohemia Canis v Litoměřicích předvedla 7 měsíční fenka EVE ELITTE ex Ore Montes aka Eimi ve třídě dorostu. Posudek dostala jako vždy krásný, bez jediné chybičky, v předvedení byla ale rozvernost veselého a zvědavého štěňátka (poskakovala, čichala zajímavosti na koberci), a tak dostala ocenění Velmi nadějná 2. Co mi to jen připomínalo...? Už vím, celá maminka Sejvinka :DMajitelce Zuzce Eiseltové moc děkuji za zodpovědnou přípravu na výstavu a příkladnou péči o Eiminku.


Tak a je to tady. Všechna štěňátka vrhu F (dvě holčičky a jeden chlapeček) opustila rodnou hroudu a vydala se do světa. Zase je mi smutno, tentokrát bohužel je smutná i chlupatá maminka. Ale věřím, že nás to obě přejde a obě se srovnáme. Šarlotka se zase vtělí do nezávislé svobodné fenky, která nemyslí stále jen na vzornou péči o své dětičky a mě pomáhají pravidelné zprávy, fotky a videa ze všech rodin. Všichni jsou spokojení a zdá se, že jsou krásně rozptýleni novým prostředím, zážitky a poznáváním svých nových lideček. Ti jim to všichni naprosto úžasně usnadňují a dávají jim lásku plnými doušku. Moc jim všem děkuji! Ti malí plyšáčci to tak moc potřebují. A potřebuji to i já, vědět, že jsou prďolkové v nejlepších rukách. Až na výjimku roku 2017, kdy měly štěňátka téměř současně obě naše fenky, jsmě měli vždy 1 vrh ročně. Proto je to pro mě vždy výjimečné období, naplno se věnuji péči o štěňátka (společně s jejich maminkami), důvěrně znám osobnosti jednotlivých dětiček, jejich reakce na různé situace. Krásně se bavím jejich pokroky a stoupajícím sebevědomím. Strašně mě to s nimi baví. Jsou to tak čisté a bezbranné duše. Je pak logické, že mi moc záleží na výběru nových majitelů. Chci, aby štěnda byla hýčkána celý svůj život tak, jako u nás, kde se narodila. Hýčkáním myslím nekonečné moře lásky, kvalitní péči o jejich výživu, zdraví a vzhled. Chci, aby si noví majitelé uvodomovali, že musí do značné míry svůj život přizpůsobit potřebám soužití se psem, a to ne na chvíli. A sluší se na tomto místě všem bez výjimky poděkovat, že mě nezklamali, že své pejsky opravdu milují a pečují o ně. Při této četnosti vrhů si mohu dovolit luxus komunikace se "svými" majiteli i v dalším životě, být jim nápomocna s čímkoli, kdy potřebují pomoc nebo radu, provést je výstavním zákulisím (stojí-li o to), dovést je ke zdárnému uchovnění. Odměnou je mi informovanost o mých odchovancích. Mohu zpovzdálí sledovat jejich vývoj, vzhled a sdílet radost z nich. Díky chovu bišonků jsem dostala příležitost získat i vzácné přátele a za to jsem neskutečně vděčná. Děkuji, děkuji, děkuji. 14.5.2019


Třetí štěňátko, holčička FANCY FORTUNE ex Ore Montes odešla se svými páníčky do rodinného domku u Prahy. Její neutuchající energie a výborná nálada nám chybí, ale věřím, že stejně tak obohatí novou rodinu. Fancy je veselé a dovádivé zlatíčko, které v náručí zjihne a užívá si tulení.Měj se miláčku krásně, užívej si život plnými doušky se svými páníčky, kteří z tebe jistě udělají nejrozmazlenější štěňátko široko daleko. Hlavně buď zdravá po celý svůj život. Hodně štěstí!


Malinká berunka FAIRY FELICITY ex Ore Montes odjela se svou novou paničkou do Vídně vstříc příštím dnům. Aktivní panička je připravená se věnovat holčince nepřetržitě, brát ji s sebou na golf a vůbec všude na cesty.
Milovaná holčičko, měj se krásně, buď zdravá a dělej své nové rodině jen samou radost. Na oplátku ti jistě dají moře lásky a péče. Hodně štěstí!


Flynnoušek (FLYNN FANTASTIC ex Ore Montes) dnes odjel do svého nového domova, pro který se přímo narodil. Panička si ho vymodlila a přání se jí splnilo a zhmotnilo narozením jediného psíka ve vrhu F .

Flynnečku, jedeš do prověřeného domova, kde na tebe již netrpělivě čeká tvůj starší bratr Doriánek DORIAN DEI ex Ore Montes. Všechno ti, zlatíčko moje, ukáže a naučí, protože už je tam dávno mazák a paničku má zmáknutou na jedničku s hvězdičkou. Mějte se spolu, kluci moji, báječně, buďte oba zdraví a mějte se rádi . Moc na vás oba myslím .


Všechna štěňátka vrhu F jsou rezervovaná. Jejich rodiny se na své přírůstky do rodiny moc těší a chystají se na jejich příchod. Miláčkové malinkatí se budou mít báječně. Děkuji za dobré lidi se srdcem na správném místě.


21.4.2019 se předvedla u nás odchovaná krásná holčička EVE ELITTE ex Ore Montes aka Eiminka ve věku 6 měsíců na Mezinárodní výstavě v Praze, ve třídě dorostu. Od paní rozhodčí Lindy Volárikové (SK) dostala úžasný posudek a ocenění Velmi nadějná 1, Best puppy! Majitelce Zuzce Eiseltové moc gratuluji a děkuji za perfektní reprezentaci. Maminkou této krásné holčičky je naše Sejvinka (MultiCh., C.I.B. USAVE YOU PAMPWI z Podchotucí), otcem MultiCh. Ame Jumelle IRONSIDE.


23.3.2019 se konala Klubová výstava KCHB v Rychnově nad Kněžnou. Za naši CHS se představila hned 3 štěňátka z vrhu E, tedy ve věku 5,5 měsíce, ve třídě baby. Jejich premiéra proběhla skvěle! Všichni tři byli veselí a převedli se s radostně zdviženými ocásky. Všichni dostali úžasné posudky, které slibují perspektivu do budoucnosti. Jejich nespornými přednostmi je vyvážená, kompaktní stavba těla, nádherné typické a sladké obličeje, výborná kvalita srsti i pigmentu, skvělý prostorný pohyb. Posuzovala paní Zdenka Jílková, které tímto děkujeme za tak pěkné posudky

  • pejsek EAU VIVE ex Ore Montes aka Arny - velmi nadějný 1, vítěz třídy baby, Nejlepší štěně! - majitelka Lenka Jírková
  • fenka ELLE MA BELLE ex Ore Montes aka Ellinka - velmi nadějná 2 - majitelka Simona Koziorková
  • fenka EVE ELITTE ex Ore Montes aka Eiminka - velmi nadějná 3 - majitelka Zuzana Eiseltová

Všichni majitelé štěňátek zaslouží velké poděkování za skvělou reprezentaci své rodné chovatelské stanice. Moc gratuluji k úspěchům a přeji spoustu dalších! Jejich příprava byla zodpovědná a všichni byli v perfektním stavu. Moc děkuji za vše, nejen za skvěle strávenou slunečnou sobotu.


Dne 18.3.2019 se nám narodila štěňátka. Máme 2 holčičky a 1 chlapečka. Jsou to pěkní macíčci. Podrobnosti o vrhu F v samostatné záložce.


Šarlotka čeká štěňátka! Máme velkou radost a moc se těšíme na jarní dětičky. Budoucí maminka je ve výborné kondici, při chuti a EXTRÉMNĚ mazlivá.


Dne 15.1.2019 proběhlo krytí naší Šarlotky - SARLOTA BLANCHE Irejan Irecoll - krásným psem importovaným z Argentiny, Ame Jumelle IRONSIDE.Pokud vše půjde, jak má, štěňátka by se měla narodit kolem 19.3.2019. Budeme mít možná jarňátka, která si užijí krásného počasí.<3


Dne 13.12.2019 dokončil otec mimořádného vrhu "E" - Ame Jumelle IRONSIDE - další titul v nekončící řadě, Český šampion. Tento krásný mladný psík je také plánovaným otcem budoucího vrhu "F", jehož matkou bude naše Šarlotka.


4.1.2019 - Moje přesladká, něžná princezna Ellinka dnes odjela do nového domova, přímo do milující náruče nových majitelů. Tentokrát napříč celou republikou, ze Severních Čech na Severní Moravu. Nikdy na Tebe, srdíčko moje, nezapomenu. Tvou koťátkovskou tlapičkou a pusinkovací hubičkou jsi se mi nesmazatelně zapsala do srdce. Teď mi není lehko, ale jsem si jistá, že dostaneš vše, co bys dostala ode mě, měrou vrchovatou. Milovaná Ellinko, měj se přesně tak skvěle, jak jsem si pro Tebe vysnila, buď zdravá, veselá prdelinka a rozdávej všem tolik radosti, kolik jsi dávala mě. S láskou Tvoje první "maminka" <3


Milí přátelé, dovoluji si vám všem popřát jen to nejlepší do celého roku 2019. Chci poděkovat všem majitelům u nás odchovaných štěňátek za důvěru, kterou do mě vložili, za všechnu lásku a péči, kterou svým čtyřnohým členům rodiny věnují.