Archiv 2018

Milí přátelé, dovoluji si vám všem popřát jen to nejlepší do celého roku 2019. Chci poděkovat všem majitelům u nás odchovaných štěňátek za důvěru, kterou do mě vložili, za všechnu lásku a péči, kterou svým čtyřnohým členům rodiny věnují.Těsně před vánočními svátky odjel do nového domova veselý lumpíček EAU VIVE ex Ore Montes. Je to klučík odvážný, pro každou legraci, líbací vášnivka a povídálek, který nic nenechá bez komentáře. Bude žít na Jižní Moravě, tak snad si užije více sluníčka, než my tady.

Miláčku maličký, dělej svým novým lidičkám samou radost, žij dlouhý a šťastný život ve zdraví. Myslíme na Tebe stejně jako na Tvé maličké sourozence.


Odešlo nám čtvrté štěňátko, chlapeček ENVII ECLAIRE ex Ore Montes. Bude žít v rodinném domku se zahradou jako psí jedináček, ale i on bude mít kočičího kamaráda. Tak to broučku chyť za správný konec, buď zdravý a šťastný. Přejeme ti spoustu lásky .


Do nového života vstoupilo třetí štěňátko vrhu E, tentokrát holčička (pink girl) EVE ELITTE ex Ore Montes, aka Eiminka. Tentokrát získala nejen skvělou paničku, ale také dvě bišoní kamarádku a jednu kočičí. Užívej si miláčku v nové rodině famfárově, buď zdravá a dělejte si vzájemně samou radost.


Dostáváme krásné pozdravy z nových domovů obou chlapečků. Mockrát děkuji majitelům, že se ze všech sil snaží pomoci zvládnout štěňátku velké změny. EPIC EFFORT ex Ore Montes aka Rocky - obklopen láskyplnými dětmi pod bedlivým dozorem opatrných rodičů.

EL ESPRITT ex Ore Montes aka Marvin - miláček spokojeně spinká na gauči. <3


Druhý miláček vylétl z rodného hnízda, dnes 2.12.2018. EL ESPRITT ex Ore Montes - blue boy. Zlatíčko naše milované, měj se božsky, buď zdravý a navěky milovaný. A neokusuj nové rodince palce!<3


První miláček vylétl z rodného hnízda, dnes 1.12.2018. EPIC EFFORT ex Ore Montes - black boy. Broučku náš milovaný, měj se skvěle se svou rodinkou, buď jen zdravý a užívej si nejlepší možný pší život. A nezapomeň dělat svým lidičkám radost


Včera, 19.11.2018, absolvovala všechna miminka vrhu E prohlídku veterinární lékařkou. Všem byla poslechnuta srdíčka, prohmatána bříška, prohlédnuta tlamička, oční spojivky, změřena teplota. Všichni prošli bez ztráty kytičky. Všichni chlapci mají sestouplá varlátka v šourku! Za odměnu, že byli tak šikovní, dostali svou první očkovací vakcínu a čip :-). Jako správňáci mají také registrované mezinárodní Petpassporty.


Dne 20.10.2018 se v hotelu Svornost v Praze - Dolních Počernicích konala Klubová výstava v rámci oslav 25. výročí založení prvního chovatelského klubu bišonků - Klubu chovatelů bichon á poil frisé, z.s. Na této výstavě se představilo rekordních 36 bišonků, což je číšlo mimořádné. V tomto počtu se bišonci nescházejí ani na mezinárodních výstavách psů. Prezentovali se zde ve třídě mladých také 3 naši odchovanci (sourozenci narození 12.10.2017) - 2 pejsi a 1 fenečka. Výstavu posuzovala mezinárodní rozhodčí paní Bohuňovská, která byla pozvána symbolicky jako zakládající členka, která napomohla rozmachu tohoto úžasného plemene v České republice. Všichni tři dostali od paní rozhodčí krásné posudky.

  • DORIAN DEI ex Ore Montes aka Doriánek - výborný 3, majitelka Renata Kaiserová
  • DOLCE DELILAH ex Ore Montes aka Izinka - výborná 4, majitelka Michaela Flíglová
  • DICTY DAUPHIN ex Ore Montes aka Dixi - výborný, majitel Vlastimil Kazilovský

Po skončení výstavy proběhla také bonitace mladých psů a fen. Oba naši pejsci i se svou sestrou byli shledáni plně standardními a uchovněni. Všem majitelům děkuji za reprezentaci naší chovatelské stanice a k výsledkům moc gratuluji!

Doriánek
Doriánek

Zatímco si maminka Sejvinka plní vzorně mateřské povinnosti, se stejnou precizností tatínek Style JR (Ame Jumelle IRONSIDE) sbírá úspěch za úspěchem na výstavních prknech :) O víkendu 13. a 14.10.2018 exceloval v Polsku. Splnil podmínky pro udělení titulu Polský šampion a na Evropské výstavě vyhrál mezitřídu. Moc gratulujeme!


Hrdá matka osmidenních miminek.
Hrdá matka osmidenních miminek.

Dočkali jsme se! Dnes nad ránem 6.10.2018 přivedla na svět 6 krásných, voňavých, bílých štěňátek naše úžasňačka Sejvinka - Mutišampionka a Interšampionka USAVE YOU PAMPWI z Podchotucí. Všem se daří výborně. Více naleznete v záložce Odchovy - Vrh E.


Miminka se ještě nestačila ani narodit a jejich otec již získal další významná ocenění - Šampion Rumunska a Grand šampion Rumunska. Gratulujeme!


10.9.2018: Čekáme miminka! Sejvinka se nám krásně kulatí. K její nelibosti už jsem jí zatrhla skákání a divoké aportování. Moc se těšíme na voňavé dětičky. Už za čtyři týdny. Více viz Odchovy.


Dne 6.8.2018 nastal ten správný čas a naše báječná holčička Sejvinka navštívila svého ženicha. Krytí proběhlo snadno a rychle. Sejvince se Style JR moc líbil a pejsek na oplátku na nic nečekal a konal :D

Půjde-li vše jak má, porod očekáváme kolem 8.10.2018.


Aktualizace údajů k plánovanému otci podzimního vrhu. Mladičký Style JR má velmi slibně započatou výstavní kariéru a již kryje. I my se na jeho dětičky moc těšíme. Vkládáme do něho veliké naděje. Krytí Sejvinky plánujeme nyní v srpnu 2018. Více zde.


Dne 6.5.2018 absolvoval svoji výstavní premiéru chlapeček ze Sejvinčina prvního vrhu štěňátek - CASPIAN CRAY CACHET ex Ore Montes. Ve věku čerstvých 7 měsíců se luxusně (jako mazák) předvedl ve třídě dorostu na Mezinárodní výstavě psů v Praze. Vykračoval si výstavním kruhem s hrdě vztyčenou hlavou. Posuzoval maďarský rozhodčí Biró Zsolt a dal Caspouškovi úžasný posudek plný superlativů s oceněním Velmi nadějný 1.

Moc děkuji majitelce Caspiho, paní Gabriele Fojtíkové za veškerou péči, kterou pejskovi věnuje a moc doufám, že jí dosažený výsledek udělal stejnou radost, jako mě (chovatelce). Caspi nás před výstavou napínal, protože jednoznačně odmítal trénovat chůzi na vodítku. Na výstavišti ale, v pro něho nové atmosféře, zapomněl na svůj odmítavý postoj. Vystavování má v krvi :D


14.4.2018 byl Sejvince při příležitosti Klubové výstavy KCHB udělen titul KLUBOVÝ ŠAMPION ŠAMPIONŮ. Jsem na tu naši holčičku nesmírně pyšná!


2.2.2018 pořádal Klub chovatelů Bichon á poil frisé již 30. Jubilejní klubovou výstavu ve Stříteži. Sejvinka jela především na výlet, aby si převzala nejvyšší klubová ocenění, kterých lze vůbec dosáhnout. Slavnostně jsme si převzaly titul PLATINUM STAR CHAMPION KCHBPF, jehož udělení je podmíněno dosažením několikerým titulem národních šampionátů a Interšampionem současně. Sejvinka také v soutěži o Nejúspěšnější fenu 2017 získala 2. místo, což je vzhledem k nedokončené sezoně kvůli plánovaným štěňátkům fantastický výsledek. Sejvinka ukončila svoji výstavní kariéru vloni v srpnu.

Na této klubové výstavě se předvedla pouze pro radost ve třídě vítězů, získala ocenění Výborná 2, res. CAC. Nutno přiznat, že po odchovaných štěňátkách není srst v plné výstavní kondici. Výstava proběhla v mimořádně přátelské atmosféře a moc jsme si to užily. Sejvince moc děkuji za všechny krásné zážitky, které jsme spolu mohly zažít.

Na výstavě se také krásně předvedl náš odchovaný klučík Bestík - BRIGHTLY BEST ex Ore Montes. Soutěžil ve třídě otevřené a získal ocenění Výborný 2, res. CAC. Jeho panička, paní Kateřina Krohová předvedla Bestíka samostatně a moc jim to spolu šlo. Oběma patří můj velký obdiv a dík za vzornou reprezentaci CHS ex Ore Montes.


Všem lidem dobré vůle a majitelům našich štěňátek (současných i budoucích) obzvlášť, přejeme krásný a pohodový celý rok 2018. Rok 2017 byl pro CHS "ex Ore Montes" velmi náročný, plodný, ale také mimořádně úspěšný. Všechny cíle se nám podařilo naplnit beze zbytku. Copak asi přinese rok tento? :D