Novinky 2024
Krásný a povahově naprosto mimořádný pes CHICCO CHAMP ex Ore Montes aka Jasper je k dispozici fenečkám jako krycí pes. Na výstavách dosáhl mnoha významných úspěchů, vyniká také velmi silným pigmentem a bonitační komisí byl doporučen na fenky, které mají pigment slabší. Jasper je skvělou volbou!


Dne 21.5.2024 byla úspěšně přeregistrována jako chovná fenka mladičká naděje a nový vítr v CHS ex Ore Montes, holčička importovaná z Ruské Tuly, moje něžná princeznička a provokatérka smečky Victorka. 

Vicky (VIVA LA VICTORIA IN ORE MONTES from A&D)je naprosto zdravá, oči jsou bez nálezu dědičných očních vad, patelly bez nálezu luxace. V hlavě si již probírám možné ženichy, ač na štěňátka je ještě času dost (zájemci se nám i přesto hlásí). Není to vůbec jednoduchý úkol, ale nějaká jména už se mi v hlavě rýsují... :) Viktorčin nádherný rodokmen si žádá stejně zajímavé protějšky.


8.4.2024 - Chovatelská práce a také samozřejmě práce majitelů, jejich láska a péče o své chlupaté miláčky vynesla pro mou chovatelskou stanici "ex Ore Montes" 2. místo v soutěži o Nejúspěšnější chovatelskou stanici KCHBPF za rok 2023! 

Děkuji všem, kteří se podíleli na tomto krásném výsledku.  


Dne 6.4.2024 proběhlo výroční vyhlašování výsledků klubových soutěží KCHBPF a udělování titulů. Za CHS ex Ore Montes se zúčastnili pejskové i fenky a nevedli si věru zle.


Udělené tituly:

C.I.B., MultiCh. HEAVEN STAR HAYA ex Ore Montes (maj. Tereza Weilguny)

 • Platinum Star Champion KCHBPF - nejvyšší dosažitelný klubový titul


C.I.B., MultiCh. CHICCO CHAMP ex Ore Montes (maj. T. Pučelíková)

 • Grand Champion KCHBPF
 • Gold Star Champion KCHBPF
 • Platinum Star Champion KCHBPF - nejvyšší dosažitelný klubový titul


C.I.B.-J, JCh. JAZZY JIVE ex Ore Montes  (maj. manželé Kopáčovi)

 • Puppy Champion KCHBPF
 • Junior Champion KCHBPF


C.I.B., MultiCh. CHEVALIER CHIEF ex Ore Montes (maj. M. Kopáč)

 • Champion KCHBPF
 • Grand Champion KCHBPF
 • Honorary Champion KCHBPF

                       

Výsledky klubových soutěží za rok 2023:

C.I.B.-J, JCh. JAZZY JIVE ex Ore Montes (maj. manželé Kopáčovi)
 • Nejúspěšnější nováček KCHBPF - 1. místo
 • Nejúspěšnější štěně KCHBPF - 2. místo
 • Nejúspěšnější pes 2023 - 7. místo 

C.I.B., MultiCh. CHEVALIER CHIEF ex Ore Montes (maj. M. Kopáč)
 • Nejúspěšnější pes 2023 - 4. místo 

C.I.B., MultiCh. CHICCO CHAMP ex Ore Montes (maj. T. Pučelíková)
 • Nejúspěšnější pes 2023 - 6. místo 


JCh. IMPRESSIVE INCA ex Ore Montes (maj. L. Sýkorová)

 • Nejúspěšnější fena 2023 - 6. místo 

                                             


5.4.2024 se uzavřel kruh a Victorka byla úspěšně uchovněna. Paní rozhodčí měla pro Vicky samá pochvalná slova. Závěr KRÁSNÁ FENA!!!

Victorka je překrásná fena správné velikosti, s nádhernou hlavou, krásnýma temně černýma očima a dlouhým krkem, má rovný hřbet, hluboký a prostorný hrudník, oba páry končetin perfektně úhlené, lokty předních končetin přilehlé, od útlého věku má hustou a sněhově bílou srst, velmi sytý pigment očí, orámování očí, nosu i tlapiček. Naprosto vyniká neuvěřitelně dlouhým krokem, pohybuje se s vysoko drženou hlavou. Je plnochrupá s dokonalým nůžkovým skusem.

Moc děkuji paní rozhodčí, ale také za velmi kvalitní, nyní již chovnou, fenečku ruské chovatelské stanici "from A&D" paní chovatelky Albiny Azarové. Vicky je mým nejmladším tělesným stínem, přísavkou, mazlíčkem, prostě členem mé holčičí domácnosti. Jsem šťastná za každý den, kdy se mi stále někdo motá pod nohami, obkládá mě svými tělíčky, olizuje a podporuje. Moje holčičky jsou mi vším!


18.3.2024 jsme si dojely s Victorkou pro certifikát o vyšetření dědičných očních vad s výsledkem PROSTÁ!  Jupííí na druhou. Beruška moje milovaná je absolutně zdravá a tak zbývá udělat poslední krůček.....


14.3.2024 absolvovala Victorka vyšetření patell s perfektním výsledkem. Obě kolena jsou bez nálezu 0/0. Jupííí.


11.3.2023 oslavila své první narozeniny moje malá naděje Victorka - VIVA LA VICTORIA IN ORE MONTES from A&D! Všechno nejlepší miláčku a užívej si života ve zdraví.


25.1.2024 - FCI po dlouhém čekání doručila Chevíčkovi diplom Mezinárodního šampiona krásy (C.I.B.), je to krásný pejsek po mé milované Šarlotce.

 MultiCh., C.I.B. CHEVALIER CHIEF ex Ore Montes (maj. Michal Kopáč)

Moc gratuluji majitelům a děkuji za péči o miláčka.


6.1.2024 - Národní výstava psů v Brně, rozhodčí Leoš Jančík


 • MultiCh., GrandCh., C.I.B CHICCO CHAMP ex Ore Montes, třída čestná - Výborný 1, (maj. Tereza Pučelíková, handlerka Kačka Pučelíková)


Rok 2024 byl vskutku tímto počinem skvěle zahájen, Jaspík pod vedením své šikovné handlerky Kačky parádně reprezentoval plemeno bišonek v závěrečných soutěžích. Moc gratuluji a děkuji za prezentaci chlapečka mé milované Šarlotečky.


Novoroční předsevzetí ať se Vám vyplní,
celé srdce ať se radostí zaplní,
do nového roku ať vstoupíte s radostí,
se zdravím, štěstím a bez starostí.
Přeje Tereza, Šarlotka, Sejvinka, Hayuška a Victorka