Novinky 2023
19.2.2023 - Mezninárodní výstava psů Carnival Cup Nitra III., rozhodčí István Orcsik ze Srbska

  • Ch. CHEVALIER CHIEF ex Ore Montes - mezitřída - Excellent 2, res. CAC

18.2.2023 - Mezninárodní výstava psů Carnival Cup Nitra II., rozhodčí Petr Řehánek z České republiky

  • Ch. CHEVALIER CHIEF ex Ore Montes - mezitřída - Excellent 1, CAC

17.2.2023 - Mezninárodní výstava psů Carnival Cup Nitra I., rozhodčí Grzegorz Robak z Polska

  • Ch. CHEVALIER CHIEF ex Ore Montes - mezitřída - Excellent 1, CAC, res. CACIB za Interšampionem, takže automaticky také CACIB

Chevík tímto dokončil podmínky pro udělení titulu Slovenský šampion krásy. Moc gratuluji majiteli Michalovi Kopáčovi a obrovské díky za skvělou reprezentaci.Odchodem posledního štěňátka vrhu J se jejich maminka Sejvinka oficiálně stala seniorkou (její foto na pozadí textu). Den předtím dosáhla věku 8 let. Sejvinka mi dala spoustu radosti ve výstavním kruhu, ochutnala jsem s ní obrovské úspěchy a celá léta dbala o to, abych se nenudila.... Jsem na ni moc pyšná. Mám po Sejvince doma ještě úspěšnější krásnou holčičku Hayu (v budoucnu snad pokračovatelku rodu). Je stále fit, veselá a hravá jako štěně a já jí chci za všechno poděkovat a přeji jí, aby si užívala se mnou a s dalšími dvěma bišoními holčičkami v mé domácnosti spoustu radosti, zaslouženého klidu a mnoho a mnoho let ve zdraví. Miluju tě, Sejvinko moje!!!!


29.1.2023 - Dnes odjel do nového domova krásný a velmi temperamentní chlapeček JAZZY JIVE ex Ore Montes. Brouček dostal 100% prověřenou rodinku, kde bude zahrnutý nekonečnou láskou a dokonalou péčí a navíc se odstěhoval za starším kamarádem také z mé CHS. Věřím, že si oba společnost užijí a další starší pejsek v rodině to snad alespoň ustojí. Moc ti přeji, broučku milovaný, aby ses rychle zabydlel a pořádně umyl obličej nové mamce a taťkovi (nezapomeň také na uši, nos, oči, krk...atd.). Majitelům přeji pevné nervy s malým raubířem a spoustu úspěchů ve výstavním kruhu. Mám vás ráda a je mi ctí, že jste mi dali podruhé důvěru.


29.1.2023 - Mezinárodní výstava psů Duocacib v Brně.Na výstavě se předvedli celkem tři krásní představitelé bišonků odchovaných v mé CHS ex Ore Montes. Dnes posuzoval velmi hezky a mile pan Tomáš Kučera. 

  • Ch. CHEVALIER CHIEF ex Ore Montes, mezitřída - Výborný 1, CAC, res. CACIB (maj. Michal Kopáč) - Chevík tímto zkompletoval podmínky a stal se novým ČESKÝM ŚAMPIONEM!!! Moc gratuluji majiteli Michalovi a děkuji za úžasnou reprezentaci. Mám z vás kluci obrovskou radost. 
  •  MultiCh. HEAVEN STAR HAYA ex Ore Montes, tř. šampionů - Výborná 2, res. CAC (majitelkou jsem já ) 
  •  IMPRESSIVE INCA ex Ore Montes, tř. mladých - Výborná 2 (maj. Lucie Sýkorová)
  • Všem vám moc děkuji za úžasnou přípravu a za příležitost pejska i fenečky předvést. Vaše společnost byla jako vždy skvělá. Bylo mi s vámi moc dobře.

15.1.2023 - Miláček každým coulem Jimmíček - JIMMI JR. ex Ore Montes - právě odjel do svého trvalého domova. Bude milovaný a opečovávaný stejně jako předchozí bišonek manželů z Plzně. Bude dělat radost a dávat lásku a pomůže zapomenout na ztrátu. Přeji miláčkovi hodně zdraví a krásný a šťastný dlouhý život. 


9.1.2023 - Moje překrásná a velmi milovaná ďáblice HEAVEN STAR HAYA ex Ore Montes, dvouletá holčička, dnes dostala významnou zásilku. Přišel jí konečně diplom s přiznaným titulem Polský šampion. Sestřička vrhu "J" tak přidala do sbírky další titul národního šampiona. Jsem na tu svoji holčičku nesmírně pyšná.


4,1,2023 - Veselá a vééélmi temperamentní holčička JUICY JANE ex Ore Montes aka Janie (mohla by statečně divokostí sekundovat i své starší sestře Hayušce) měla dnes velký den. Přijela si pro ni báječná rodina se dvěma mimořádně šikovnými chlapci, která si Janie vybrala právě pro její jednoznačné projevy divoženky. Věřím, že budou obě strany maximálně spokojené. Mám velkou radost! Přeji Ti, miláčku, hodně zdraví a dlouhý a šťastný život. 


2.1.2023 - Do nového domova dnes jako první odcestovala překrásná princeznička JOYFUL JINGLE ex Ore Montes, která má obrovské štěstí na velmi citlivou rodinu se dvěma dcerkami, pro které je fenečka velkým překvapením.  Bude žít v Praze, kde bude jistě reprezentovat toto krásné plyšové plemeno. Joyful Jingle se bude říkat Jay Jay (Džej Džej). Přeji maličké berušce krásný vstup do života s rodinkou navždy. Hodně zdraví, lásky, něhy, pozornosti, péče a také špetku přísnosti. Mějte se vzájemně rádi a dělejte si spoustu radosti.

Fotky po vykoupání a ostříhání holčičky bohužel zmizely v nenávratnu - telefon byl "zavražděn" některým z mých plyšových zločinců. Viděla bych to na Hayušku, ale podezřelá je i Sejvinka... Nikdo se nepřiznal.... :D


Všem svým přátelům, dobrým lidem a majitelům odchovaných pejsků a feneček bych ráda popřála všechno nejlepší do nadcházejícího roku 2023!!! Především zdraví, lásku, pohodu, radost ze života a minimum starostí. Rok 2022 nebyl snadný, pro mě osobně znamenal další velký mezník, který člověka přiměje mnoho věcí přehodnotit. Lidská zrada není na tomto světě ojedinělá, zastihla mě nepřipravenou, ale život jde dál. Budu opatrnější. 

V roce 2022 jsem odchovala 11. vrh štěňátek bišonků, který byl navíc posledním pro moji milovanou Sejvinku. Moc děkuji této holčičce za všechny krásné bílé kuličky, které přivedla na svět a nyní dělají obrovskou radost jejich trvalým rodinám. Po Sejvince jsem si doma nechala fenečku Hayu, která má její sladký obličej a také divokou duši, kterou budí neustálé veselí v domě, je mi stínem nejstínovatějším, udržuje mě svými lotrovinami v pozoru a dbá o moji hygienu trvalým olizováním. <3  V letošním roce by měla převzít roli chovné fenky, ale to až ve druhé polovině roku 2023, teprve až dokončí svůj 5. a 6. národní titul šampiona a titul nejvyšší - C.I.B. neboli Interšampiona.

Rok 2023 snadný určitě také nebude, ale všem vám přeji, aby byl lepší alespoň o chlup (bišoní). Užívejte si života s milující rodinou, se svými bišoními láskami a pravými přáteli. Hodně štěstí!